Учешће ученика на такмичењима у заваривању

Школске 2018/2019.године одржано републичко такмичење у заваривању

• Живковић Марко 2.место, МАГ поступак
  • Николић Немања 2. место, РЕЛ поступак
  • Мостарац Александар, 7. место ТИГ поступак

Ученик Марко Живковић је био и члан државног тима на такмичењу у заваривању у Кини.

У периоду од 04-09.септембра 2019. одржано је 7. међународно такмичење заваривача у месту Лангфанг, у близини Пекинга. Укупно је учествовало 300 такмичара из Кине, Русије, Индије, Индонезије, Бугарске, Румуније, Вијетнама, Ирана и Србије.

Екипу из Србије чинили су такмичари: Марко Василић (1998. годиште, поступак 141), Дејан Томић (2000. годиште, поступак 111) и Марко Живковић (2001. годиште, поступак 135).

У појединачној конкуренцији, у категорији 18-25 година, такмичари из Србије освојили су два трећа места у поступцима: 111- Дејан Томић и 135- Марко Живковић. Иначе, Марко Живковић је ученик  Техничке школе у Обреновац, смер бравар-заваривач. Он је уједно добио и признање као најмлађи такмичар.

Марко Василић је свршени ученик наше школе.

Прилог ТВ МАГ о такмичењу у Кини

Републичко такмичење у заваривању на  Београдском сајму, 23.5.2018. у организацији Министарства просвете и ДУЗС-Друштво за унапређивање заваривања у Србији.

• Милошевић Марко , СО2 заваривње место
  • Кужић Драган, REL заваривње место
  • Гајић Алекса, TIG заваривње место

ТВ МАГ прилог након успеха на такмичењу

Школске 2016/2017.године на републичком такмичењеу у заваривању у Лазаревцу „Заваривач 2017“  20. 05. 2017. године.

Постигнути су следећи резултати:

• Аксентић Милош, 3/9 освојио је друго место (TIG postupak 141)
  • Милошевић Марко, 2/9, пето место (MAG postupak 135)
  • Миљановић Никола, 3/9, седмо место (MAG postupak 135)
  • Ђокић Владан, 3/9 (REL postupak 111)

Прилог TВ МАГ о дуалном профилу бравар-заваривач учешће на такмичењу  школска 2016/17.

Републичко такмичење у заваривању одржано 14.11.2015.год у Лазеревцу.

На такмичењу су учествовала четири ученика и то: Василић Стефан, Деспотовић Данијел, Тодосић Јован и Стаменић Александар. Остварени су сјајни резултати.

• Данијел Деспотовић 3/8 – освојио прво место (МАГ поступак)
  • Стефан Василић 3/8- освојио прво место (ТИГ поступак)
  • Јован Тодосић 3/8- освојио друго место (ТИГ поступак)
  • Александар Стаменић 3/8- освојио треће место (РЕЛ поступак)

Василић С. И Деспотовић Д. су пријавњени за Светско текмичење које је одржано у Кини од 18.6.2016.године. Као део петочлане екипе Србије на Светском такмичењу заваривача у Пекингу 2016.год освојили су треће место.

МЕЂУНАРОДНО такмичење „Млади заваривач 2015“ у Словачкој (место TLMAČE)

• Јован Тодосић 2/8
  • Александар Стаменић 2/8
  • Данијел Деспотовић 2/8
  • Стефан Василић 2/8

Ученици су екипно освојили 5. место.

У оквиру практичне наставе за школску 2012-2013. годину 12 ученика из II и III разреда машинске струке су ишли на курс заваривања у предузеће Термоелектро Обреновац и то следећи ученици:  Ј. Бабић, М. Вуковић, Н. Стевановић, Ј.Бакић, И. Танасић, В. Васић, А.Стаменић, Н. Божовић, Д.Милошевић, С. Савић, Н. Станојловић и И. Пантелић. Успешно су сви завршили обуку за одређени поступак заваривања.

Ученици су учествовали 11. маја 2013. године на такмичењу Заваривачи Србија. Такмичење је било републичког нивоа у организацији ДУЗ- а Србија и MEESER- a. Постигнути су следећи резултати:  четири прва места међу средњошколцима: Јован Бабић-електролучно заваривање, Пантелић Иван-гасно, Васић Властимир-CO2 и Божовић Никола-аргон.

Два ученика: Станојловић Никола III-9 и Стевановић Немања III-9, су се пласирала на мађународно такмичење заваривача у Немачку (Esen) које ће се одржати у септембру 2013. године.